teisipäev, 14. aprill 2020

Toredad kodused toimetusedKoduste toimetuste jagamine


Kodus koos emme- issiga on tore toimetada. Lapsi võib julgelt oma tegevuste juurde appi kutsuda, andes neile jõukohaseid ülesandeid. Ja uskuge - need toimetused, mis teile tunduvad tüütud, meeldivad lastele üliväga! Küllap on seal juures ka väike konks - lastele meeldib, kui neid usaldatakse ning nad naudivad vanematega koos "täiskasvanute" asjade tegemist 😉. Lisaks uskuge - kui last praegu usaldada ja lubada tal ennast aidata, siis suuremaks kasvades teevad nad kõike seda ise ja ei nurise, et miks ma pean nõusid pesema või kartuleid koorima 😉Küpsetamine


Koos lapsega võib näiteks ka leiba küpsetada (või kooki või saiakesi) ja siin on mitte ainult tore tegevus vaid puhas õppimine - retsepti lugemine (lugemise harjutamine, tähelepanu) , kaalumine (mõõtühikud), peenmotoorika areng (segamine) 


 Pesupäev


Vga vahva (ja kasulik!) on koos pesu või näiteks mänguasju pesta. Tundub lihtsalt paras möll ja sodimine - kõik kohad seebivahtu täis ja põrand ujub? Ei- see on taaskord puhas õppimine + muidugi lõbu ka.
Ja pärast ikka koos põrand kuivaks 😊
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar