teisipäev, 7. aprill 2020

Loodusvaatlused
Erinevaid tegevusi looduses


Loodusbingo


Vahenditeks vaid üks sobiv karp (väga hästi sobib ka lihtne munakarp) ning sildikesed "aarete nimetustega" (kui piltidega silti pole võimalik välja printida/valmistada, võib kasutada ka lihtsalt paberilipikutele kirjutatud silte). Ning otsingud pargis/metsas/ aias võivadki alata! Miks mitte teha lapsega väike võistlus - kes saab kiiremini oma aardekarbi täis? ;)
Ornitoloogiatund - kevadlindude hääled.


Arvuti on hea võimalus kuulata erinevate lindude  hääli ning siis hiljem neid ka looduses leida :)Kevadised aiatööd


Väikevaatlus - ja  näpuharjutus. Varakult saab laps selgeks, kui kaugelt võib oksa lõigata? Kus asub pung ja mis sellst tuleb? jne Iga aednikust lapsevanema unistus! Kasutage ära laste huvi ja õpetage neid märkama ja looduses heaperemehelikult elama :)Avastusmatk

Kindlasti tasub avastada Viimis vaatamisväärsusi! Tädul on väga mõnus matkarada nii suurtele (pikem ring) kui ka väikestele looduse avastajatele. Ja mets seal ümber on PÄRIS - sealt võib leida tuulemurdu ja tuule....., putukate puretud vanu puid, erinevaid taimi, samblaid ja samblikke, suuri kive ja kividel kasvavaid puid... Nii palju põnevat, et ühest korrast raja läbimisest ei piisa :D
Kevadised leiud

Juba esimestes soojades päikesekiirtes siblivad töökad sipelgad, kuldkollane paiseleht, kes end kivide vahelt päikese kätte pressinud ning esimesed sinililled.


Metasamatk. 

 Noorem vend, kes pea iga päev koos oma rühmaga metsamatkadel käinud, tutvustab vanemale vennale tuttvaid radu ja näitab looduses leiduvaid imesid :)
Metsik loodus sinu elutoas!


Kui loomaaed on ka kinni ja loomadki peavad karantiinis olema, siis on võimalik lihtsat  abivahendit - nutitelefoni - võimalik tuua metsik loodus oma elutuppa! Peaagu elusuuruses 3D loomad ja linnud teevad häält ja liigutavad - nagu päris! Taaskord põnev kogemus pisikestele põnnidele!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar